E-shop


Úvod »Sladkovodní akvaristika»Akvarijní technika»Osvětlení»Zařivkové T5 » JBL SOLAR TROPIC T5 ULTRA 80 W / 1450 mm


        

JBL SOLAR TROPIC T5 ULTRA 80 W / 1450 mm

Nedostupné

 

Dostupnost: Na dotaz
Číslo produktu: 002-6168400
Výrobce: JBL
EAN kód: 4014162616845
Hlídací pes:
Hlídací pes

Solární zářivka s plným spektrem denního světla pro optimální růst rostlin v akváriu
Snadná instalace: Zářivku s podstavcem T5 našroubujte do objímky, dokud nezacvakne
Ideální teplota chromatičnosti pro vodní rostliny: 4000 K – mírně teplé světlo, perfektní podání barev: Index podání barev 1A – velmi dobrý. Perfektní prevence řas: Plný výkon fotosyntézy
Energetická účinnost a výdrž: Třída energetické účinnosti B. Vědecky testováno u IFM Geomar: Souvislé spektrum světla zářivek JBL – srovnatelné s přirozeným slunečním světlem
Podání barev a plné spektrum jsou garantovány 2 roky. Vč. štítku upozorňujícího na výměnu.

 

Světlo jako zdroj energie
Rostliny zásobují vodu životně důležitým kyslíkem. Předcházejí růstu řas, podporují odbourávání škodlivých látek, poskytují úkryt a redukují choroboplodné zárodky. Správné plné spektrum je důležité pro plnohodnotnou fotosyntézu.

Snadná instalace
Snadná instalace: Zářivku s podstavcem T5 našroubujte do objímky, dokud nezacvakne.

Inspirováno přirozenými podmínkami
V barvě světla a rozdělení světelného spektra splňuje zářivka 4000 K potřeby rostlin. To je důležité pro růst a fotosyntézu. Světlo podobné slunečnímu záření zabraňuje růstu řas. Teplé světlo s indexem podání barev 1 A dává vyniknout přirozené kráse rostlin i ryb.


Plné spektrum denního světla
JBL zářivky s plným spektrem vytváří přirozené světelné podmínky a vyváženě napodobují přírodní světelné poměry. Zářivky byly testovány mořským institutem IFM-Geomar Leibnitz-Institut, který je hodnotí jako velmi dobré, "srovnatelné s přirozeným slunečním světlem". Třída energetické účinnosti A je zárukou vynikající úspornosti těchto zářivek.


Spektrum světla v souvislosti s intenzitou světla:
Pro výrobu velmi světlých zářivek se musí zesílit žlutozelená část spektra. K tomu trochu červené a modré na vyrovnání, aby světlo nepůsobilo příliš žlutě. Tak je tomu u většiny zářivek! My nechceme osvětlit obývací pokoj, ale akvárium s živými rostlinami. Ty mají zcela jiné nároky a potřebují pro svůj růst všechny složky spektra viditelného světla (barvy duhy). Proto JBL vyvinulo "zářivky s plným spektrem světla", obsahující všechny části spektra BEZE zbytku, a jsou proto o něco méně světlé, než ostatní zářivky. Výsledek je pak 100%. Otázkou však je, které části světla jsou zakryté!

MTVmM2VlZD
Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: